Monitoring

Jak powinien przebiegać fachowy montaż monitoringu?

Fachowy montaż monitoringu to taki, w którym brane są wszystkie niezbędne aspekty
związane właśnie z montażem. Dobór kamer powinien odbywać się pod kątem
indywidualnych potrzeb klienta i dobrać komponenty tak, aby sprostały im w stu procentach.
Sprawdź, czy Twój monter zwraca na to uwagę!

Jakie aspekty są niezbędne podczas montażu monitoringu?

● Miejsce montażu jest niezwykle istotne, ponieważ rozmieszczenia kamer powinno
odbyć się tak, aby cały wybrany obszar był monitorowany. Najmniejszy błąd może
zniweczyć np. identyfikację złodzieja.
● Należy upewnić się, że miejsce umieszczenia kamer jest dobrze oświetlone. Będzie
to konieczne, jeśli chcemy liczyć na stały, wyraźny obraz. Jeśli miejsce docelowe jest
jednak słabo oświetlone, wówczas warto postawić na kamery z oświetleniem w
podczerwieni.
● Kąt widzenia to kolejny ważny punkt. Należy upewnić się, że jest on na tyle szeroki,
aby w pełni uchwycić dany obszar. Tutaj główną rolę gra obiektyw. Jeśli wybierzemy
obiektyw 2,8 mm, otrzymamy kąt widzenia 90 stopni, zaś obiektyw 12 mm to już ok
30-stopniowy kąt widzenia.
● Kolejny ważny kąt to kąt pochylenia, który powinien być regulowany, aby jak najlepiej
uchwycić pożądany widok. Najlepszą wersją jest kamera z kątem pochylenia
regulowanym w każdej płaszczyźnie.
● No i oczywiście funkcja zoom, która w razie potrzeby pozwala nam przybliżyć
zarejestrowany obraz.

Warto zaznaczyć, że fachowy montaż kamer monitoringu w Krakowie to przede wszystkim
dokładny i przemyślany projekt, biorąc pod uwagę nie tylko rozmieszczenie kamer, ale i
również ich komponenty. Dobry monter wykonuje swoją pracę z najwyższą starannością i
nie pozostawia po sobie dość szeroko znanych fuszerek. Jakość montażu to aspekt, w który
warto zainwestować.

Jakie są zalety posiadania systemu monitoringu?

Wielokrotnie udowodniono, że monitoring to sprzęt niezawodny od transportu publicznego, przez firmę, aż po własny dom. Dbanie o interesy firmy lub o kosztowności trzymane w domu to część naszej odpowiedzialności. Jeśli doszłoby do jakiejś niebezpiecznej sytuacji, a my nie posiadalibyśmy wówczas monitoringu, byłaby to bardzo kłopotliwa sprawa, ponieważ brakuje nam nagranych dowodów.

Monitoring to głównie ochrona przed kradzieżą, która często pomaga zidentyfikować złodzieja lub nawet złapać go na gorącym uczynku. Mamy wówczas większą gwarancję pociągnięcia takiej osoby do odpowiedzialności.

Ponadto, kamery to przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa w firmie, które tak naprawdę może przejawić się wszędzie, np. w postaci wypadku, zniszczenia sprzętu, a nawet bójki. Monitoring daje nam wówczas możliwość wnikliwego przestudiowania przebiegu zdarzeń, dzięki czemu będziemy mogli wyciągnąć ewentualne konsekwencje. Do tego dochodzi nam oczywiście kontrola pracy, która w wielu firmach może okazać się niezbędna. Wiąże się to np. z możliwością zwiększenia efektywności pracowników. Interesuje Cię monitoring firmy w mieście Kraków? Skontaktuj się z nami!

Warto również wspomnieć, że inwestycja w monitoring przewiduje późniejsze oszczędności, przez co okaże się, że koszt kamer zwrócił się w zupełności. Posiadając monitoring, możemy liczyć na dodatkowe zniżki w zakresie ubezpieczenia mienia lub ryzyk prowadzenia działalności.

Jakie typy monitoringu rozróżniamy?

Wybór kamer do monitoringu może nieraz okazać się kluczowy, dlatego warto wiedzieć jaki rodzaj najbardziej spełnia nasze indywidualne potrzeby. Poznaj ich rodzaje i wybierz produkt, który najlepiej przystaje Twoim oczekiwaniom.

Kamery analogowe to jeden z dwóch głównych rodzajów monitoringu, jednak ich standardowa wersja nie jest już tak często stosowana. Zostały one zastąpione sprzętem o dużo wyższej jakości obrazu. Każdy z dzisiejszych standardów to rozwinięcie możliwości analogowego monitoringu, jednak bez konieczności wymiany okablowania. W ten sposób nadal mogą zaoferować bardzo wysoką jakość obrazu rejestrowanego. Jakie rodzaje wyróżniamy?

 • Kamery AHD 
 • Kamery HDTVI
 • Kamery HDCVI

Drugi rodzaj kamer CCTV to kamery cyfrowe, w których kategorii przodują przede wszystkim kamery IP. Działają na zasadzie wykorzystywania łącza teleinformatycznego i sieci komputerowej, aby wykonać zapis i transmisję rejestrowanych przez nie danych. Okazuje się, że system kamer IP jest łatwo skalowalny i nie wymaga fizycznych przewodów do połączenia, a ich sygnał może być przesyłany na dowolne odległości. Istotny jest tutaj jednak projekt sieci i jakość zastosowanych komponentów.

Ponadto, wyróżniamy też kamery przemysłowe do zadań specjalnych, takie jak:

 • Kamery wandaloodporne
 • Kamery termowizyjne 
 • Kamery wysokiej rozdzielczości
 • Kamery przeznaczone do ciągłej pracy

Jeśli interesuje Cię inwestycja w najwyższej jakości monitoring w mieście Kraków, odezwij się a my dopasujemy ofertę pod Twoje indywidualne potrzeby.

Czym powinien charakteryzować się dobry instalator monitoringu?

Montaż monitoringu w Twoim domu, aby pozostał z Tobą na długie lata, musi zostać przeprowadzony fachowo i z najwyższą starannością. Od monitoringu może zależeć naprawdę wiele, dlatego nie jest to miejsce na fuszerki. Poznaj cechy dobrego instalatora monitoringu i zwracaj na nie uwagę podczas wyboru i w trakcie współpracy.

 • Doświadczenie

Warto zasięgnąć wiedzy, np. ze strony wybranego przez nas instalatora, na temat ilości oraz jakości wykonanych realizacji. Często najlepsi instalatorzy mają na koncie kilka znacznych realizacji, np. takich jak monitoring nowego osiedla, apartamentowca, czy też restauracji lub salonu beauty. Doświadczenie to także umiejętność radzenia sobie z nieprzewidywalnymi sytuacjami oraz doskonała znajomość sprzętu, na którym pracuje instalator.

 • Opinie

Słynna poczta pantoflowa niekiedy potrafi zdradzić nam wiele na temat danej firmy. Podczas wyboru firmy instalatorskiej warto przejrzeć wszelkie fora opiniotwórcze, jednak należy wystrzegać się fałszywych, płatnych opinii.

 • Używane komponenty

Użycie konkretnych komponentów może mieć znaczący wpływ na awaryjność oraz trwałość instalacji. Monitoring wykonany na bazie najwyższej jakości elementów będzie służyć nam na lata. Bezpieczeństwo to aspekt, na którym nie powinno się oszczędzać.

 • Fachowy projekt 

Przed rozpoczęciem prac montażowych, dobry instalator wykonuje bardzo dokładny, rzetelny projekt całej instalacji, biorąc wówczas pod uwagę wszystkie zastosowane elementy. Jeśli instalator nie posiada wnikliwego projektu, powinna być to dla Ciebie czerwona flaga.

Jeśli interesuje Cię inwestycja w monitoring wysokiej jakości, montowany przez sprawdzoną firmę w mieście Kraków, odezwij się do nas!

Jakie są koszty montażu monitoringu?

Monitoring z dnia na dzień staje się coraz bardziej niezbędną częścią funkcjonowania zarówno firm, jak i prywatnych posesji. Warto na samym wstępie zaznaczyć, że jest to aspekt na którym raczej nie powinniśmy przyoszczędzać, a wybierać produkty najwyższej jakości, ponieważ może to zadecydować m.in. o bezpieczeństwie naszych kosztowności. Poza samymi kosztami inwestycji w monitoring, dochodzi nam również koszt jego montażu, który pokrótce sobie przeanalizujemy. Jeśli interesuje Cię inwestycja w monitoring w mieście Kraków, możesz skontaktować się z nami już teraz!

Ceny montażu monitoringu w mieście Kraków nie są oczywiście jednoznaczne, ponieważ w skład finalnego kosztu wchodzi kilka czynników, m.in. rodzaj wybranych przez nas kamer. 

Koszt montażu kamer przemysłowych determinowany jest głównie tym, czy są to kamery HD czy IP. Cena montażu kamer statycznych lub obrotowych AHD, HD-CVI opiera w granicy 50 zł od kamery. Statyczne kamery IP to już koszt 100 zł, obejmujący montaż wraz z konfiguracją. Zaś kamery IP obrotowe to już koszt 150 zł, włączający montaż i konfigurację. Cały czas utrzymujemy fakt, że koszt dotyczy jednej kamery. Jeśli chcemy zamontować np. 8 kamer, musimy nastawiać się na koszt około 1000 zł. 

Do tego dochodzi nam oczywiście koszt montażu i konfiguracji rejestratora, który opiewa w granicach od 200 do 300 zł netto. Sama instalacja trasy kablowej to przedział 10-30 zł na mb.

Jeśli chodzi o montaż przydomowego monitoringu, musimy nastawić się na inwestycję rzędu od 3 do 4 tys. zł. Jest to nadal koszt orientacyjny, ponieważ jeśli wybierzemy kamery obrotowe lub z wydajnymi oświetlaczami podczerwieni, to inwestycja może wzrosnąć nawet do 10 tys. zł.

Co nas wyróżnia ?

Bezpłatna analiza

Analiza możliwości montażu w lokalizacji oraz wybór najlepszego
rozwiązania są u nas bezpłatne.

Nowoczesne urządzenia

Korzystamy wyłącznie z nowoczesnego i sprawdzonego sprzętu
od znanych producentów.

Nasz zespół

Nasz zespół tworzą fachowcy w swoich dziedzinach, z wieloletnim doświadczeniem
w zakładaniu instalacji alarmowych.

Długi okres gwarancji

Dajemy gwarancję na wykonane przez nas instalacje alarmowe oraz
zamontowany sprzęt wykorzystany przy montażu.

Jak wygląda realizacja zlecenia?

1. Wizja lokalna

Spotkanie z Klientem na miejscu docelowej realizacji, aby sprawdzić wszystkie czynniki mogące mieć znaczenie przy projekcie.

2. Projekt

Opracowanie projektu oraz wybór urządzeń do zakupu, zgodnie z ustaleniami ze spotkania z Klientem.

3. Oferta

Przedstawienie oferty i omówienie jej ważnych aspektów. Następnie akceptacja ustaleń i przystępienie do realizacji.

4. Montaż

Profesjonalny montaż zgodnie z wcześniej zaprojektowanym systemem.

5. Konfiguracja

Konfiguracja urządzeń oraz dostosowanie ich działania do życzeń Klienta.

6. Zlecenie wykonane ✔

Szkolenie z użytkowania sprzętu oraz instalacja programów zarządzających u Klienta. Ponadto, przekazanie dostępów i kluczy zapasowych.

Jeżeli jesteś troszeczku majsterkowiczem 🧰  i chciałbyś u siebie w domu lub firmie zamontować system monitoringu, a równocześnie nie chcesz wydać za dużo pieniędzy, to napisz do nas! Przygotujemy dla Ciebie gotowy zestaw kamer wraz z osprzętem i konfiguracją.

☑️ Dobierzemy najlepsze rozwiązania

☑️ Skonfigurujemy i zaprogramujemy

☑️ Wyślemy kurierem do Ciebie, a Ty potem tylko podłączysz wszystko zgodnie z naszą instrukcją 😎

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy lub w innej, dogodnej dla Ciebie formie. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania związane z naszą ofertą.

Podanie danych w powyższym formularzu jest całkowicie dobrowolne, jednak niezbędne do prawidłowego przetworzenia Państwa zapytania. Wszystkie dane osobowe w formularzu, przetwarzane są zgodnie z naszą Polityką Prywatności. Uzupełniając powyższy formularz kontaktowy akceptują Państwo naszą Politykę Prywatności oraz świadomie i dobrowolnie wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Nasza Lokalizacja

Ul.Fabryczna 6

31-553 Kraków.

Dane Rejestrowe

EL-COM Spółka Z.O.O
31-150 Kraków 31-150,
REGON:368373285
NIP: 678-317-02-23
KRS: 0000697137

Dane Kontaktowe

pn-pt 08:00-18:00
sb 08:00-15:00
+48 693 378 946
biuro@elcompany.pl

MONITORING KRAKÓW

Montaż odpowiedniej ilości kamer dla danego obszaru, które będą nagrywać video na dyski twarde lub zapisywać dane w chmurze nazywamy właśnie instalacją systemu monitoringu. W ofercie posiadamy również detektor ruchu. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, gdyż informuje o pojawieniu się nieproszonej osoby na terenie monitorowanym. Z tego typu rozwiązań korzysta coraz więcej firm, jak również osoby prywatne. Oferujemy tylko i wyłącznie sprzęt najwyższej jakości, abyś miał pewność, że nad Twoim mieniem czuwa sprawdzony system zabezpieczeń. Oczywiście do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie i dopasowujemy cały system do jego potrzeb. W każdym momencie klient ma możliwość rozbudowania ilości kamer monitoringu CCTV. System kamer podłączamy do Internetu, dzięki czemu dostęp do monitoringu można mieć z każdego miejsca, w dowolnym czasie.


FACHOWY MONTAŻ MONITORINGU

Zanim podejmiemy się montażu monitoringu w mieście Kraków lub innym, nasi pracownicy dokonują dokładnej analizy terenu oraz obiektu, który ma zostać zabezpieczony. Pozwala nam to dobrać odpowiedni system zabezpieczeń, zgodny z oczekiwaniami zleceniodawcy. Tworzymy jak najlepszy plan montażu kamer i oczywiście konsultujemy każdym aspekt z klientem. Dopiero gdy Klient zaakceptuje nasz pomysł, możemy przystąpić do montażu kamer. Po zamontowaniu systemu zajmujemy się ustawieniem kąta widzenia i ostrości kamer. Końcowym etapem naszej pracy jest sprawdzenie konfiguracji komputera klienta i podłączenie systemu zabezpieczeń do internetu. Zgłoś się do nas, jeśli szukasz doświadczonej firmy do montażu kamer CCTV lub monitoringu w firmie.


SERWIS MONITORINGU

Dla naszej firmy  najważniejsze jest, by monitoring nie zawiódł naszych Klientów. Dlatego gwarantujemy stały dostęp do serwisu i naszych pracowników przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Ponadto, realizujemy okresowe serwisy systemów monitoringu oraz realizujemy rozbudowy i modernizację monitoringu.